Jesteś zdeterminowany/a by osiągnąć sukces w branży muzycznej?

Jesteś zdeterminowany/a by osiągnąć sukces w branży muzycznej?
28 sty 2021 / by a2pe in Music

Przeprowadziłeś/aś już analizę swoich zasobów? Doszedłeśaś do wniosku, że masz talent i zastanawiasz się co dalej?
Pamiętaj, że na świecie jest wielu utalentowanych ludzi, których kariera skutecznie omija. Bardzo trudno jest osiągnąć sukces bez świadomości w jakim kierunku chcesz podążać.
Jeżeli posiadasz już wytyczony cel, potrzebujesz jeszcze planu jak go osiągnąć. To fakt, że niektórzy artyści osiągają duże sukcesy dzięki szczęśliwym zbiegom okoliczności.
Natomiast w praktyce bez wiary w siebie, determinacji, poświęcenia i skrupulatnej realizacji planu – Twoje szanse są niewielkie. Jeśli nagle trafi Ci się duża szansa, zawsze ten plan możesz przeorganizować.

Wielu artystów zaistniało samoistnie bez pomocy wielkich wytwórni i mediów, poprzez konsekwentną realizację swoich planów, jak chociażby Golec uOrkiestra czy zespół Coma.
Możesz wykonać taki plan przy pomocy menedżera, przyjaciół, bądź rodziny. Przy jego wykonywaniu liczy się obiektywność i trzeźwość umysłu.
Pamiętaj by wykonać go w oparciu o analizę swoich zasobów takich jak talent, osobowość, doświadczenia, potencjał i teren na którym działasz.
Taki plan powinien posiadać główny szkielet wraz z wieloma alternatywami np. gdy nie wyjdzie Ci współpraca z producentem X, podejmujesz próbę z producentem Y,
a gdyby i to się nie powiodło choćby ze względów finansowych działasz z producentem Z.
Zawrzyj w nim poszczególne etapy realizowane w określonej kolejności np. nagranie singla, realizacja teledysku, zdobycie określonej oglądalności, a także cele oderwane np. udzielenie pięciu wywiadów w radio, zagranie piętnastu koncertów z nową płytą.

Do każdego celu pośredniego najlepiej dopisz zbiór czynności wspomagających w jego osiągnięciu np. nagranie teledysku:
1. Wymyślenie wizji teledysku.
2. Rozeznanie się w branży video.
3. Zdobycie budżetu.
4. Wykonanie niezbędnych przygotowań np. przygotowanie stylizacji.
5. Realizacja.

Odpowiednie cele będą bezcennym czynnikiem motywującym w rozwoju Twojej kariery, ponieważ zamiast błąkać się bez celu masz określoną ścieżkę, którą kroczysz.
Kolejną pomocną czynnością jest umieszczenie konkretnych etapów w kalendarzu, w konkretnych ramach czasowych. Czyż nie jest to kolejny czynnik motywujący, czyli upływający termin?
Najpierw zacznij od celów dziennych, tygodniowych, miesięcznych, a następnie rocznych. Na pewno przyda się tu wyrobienie zdolności zarządzania czasem, tak byś z tygodnia na tydzień umiejscawiał nowe plany w kalendarzu.
Osiąganie małych celów wzmocni Twoją pewność siebie i motywację, więc rozbijaj duże cele na wiele małych kroków – dzięki temu nie stracisz zapału w trakcie ich realizacji.
Swój główny plan możesz modyfikować w kolejnych etapach kariery, gdyż Twoje cele mogą się zmieniać w zależności od zmiany trendów czy czynników wewnętrznych.

Ważne!
Nigdy nie wyrzucaj swoich starych planów. Dzięki temu w przypadku nagłego sukcesu w branży muzycznej, bądź szeregu losowych wydarzeń zdarzy Ci się zabłądzić, będziesz mógł przypomnieć sobie dawną perspektywę.

Leave a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.