Marzysz aby zrobić karierę i osiągnąć wielki sukces?

Marzysz aby zrobić karierę i osiągnąć wielki sukces?
28 sty 2021 / by a2pe in Music

A czy zastanawiałeś się już nad wizją swojego wizerunku? Przecież to właśnie on sprawi jak będziesz postrzegany w oczach swoich potencjalnych słuchaczy/odbiorców. Zacznij od określenia swoich celów, przeprowadź dokładną analizę zasobów, możliwości finansowe oraz okoliczności, w których działasz.
Najtrudniejszym etapem kariery jest jej początek, ponieważ to właśnie wtedy wymagane jest największe zaangażowanie, pewność siebie oraz motywacja do działania.

Wiele talentów poddaje się w drodze do sławy. Dzieje się tak dlatego, że nie posiadają umiejętności radzenia sobie ze stresem. Jeżeli chcesz zrobić karierę – przygotuj się, że na drodze do osiągnięcia celu spotka Cię wiele przeszkód. Pierwsza a zarazem najważniejsza umiejętność to przygotowanie się na odmowę. Odmowę występu, spotkania a nawet rozmowy. Takie odrzucenie może skutecznie zniechęcić Cię do rozwoju. To jak silna jest Twoja motywacja zadecyduje o tym czy się poddasz czy będziesz wierzył w to, że setna osoba da Ci szansę.

Decyzję o zaprzestaniu starań powinieneś podjąć dopiero gdy dotarłeś już do wszystkich możliwych firm czy osób, które mogą Ci pomóc lub gdy minął czas przeznaczony na takie działania. Czasami świadoma rezygnacja z takich starań może pomóc rozwinąć się w innej dziedzinie, jak miało to miejsce w przypadku np. Jurka Owsiaka. Zawsze możesz realizować swoją pasję na zasadzie hobby, które w zasadzie nie różni się od innych aktywności jak np. ćwiczenie na siłowni czy fotografia. Dzięki temu unikniesz ryzyka złamanej kariery, przez którą nieodwracalnie można zniszczyć sobie życie (myślę, że każdy zna taki przykład).

Kariera, tak jak każda poważna aktywność wymaga sprawnego i skutecznego zarządzania. Nasze szanse na osiągnięcie sukcesu są bardzo niskie, gdy pomijamy ten element. Jeżeli sam nie masz takich zdolności – być może warto zatrudnić managera, bądź po prostu poprosić o pomoc znajomego, który ma większe zdolności zarządzania.

Rozpoczęcie kariery łączy się z przyjęciem kilku zasad rządzących tym światem:
1. Samo bycie artystą jest przedsięwzięciem gospodarczym.
Tworzysz sztukę, ale też produkty płyty, ubrania, gadżety, które chcesz sprzedać.
W momencie kiedy pieniądze zaczynają górować nad sztuką z samej sztuki zostaje przedsięwzięcie gospodarcze.

2. Większość artystów nie czuje się dobrze w biznesie.
Każdy artysta woli tworzyć niż odbierać telefony, bookować hotele, planować trasę, więc w tym miejscu może pojawić się wypalenie artystyczne (inna wizja kariery, chyba, że mamy managera).

3. Sukces przysłania racjonalne myślenie.
Warto na starcie nauczyć się nieco o kontroli finansów, bo w momencie szczytu możesz narobić sobie więcej długów niż oszczędności. Każdy wie ile milionów zarabiał Michael Jackson, a w ostatnich latach kariery zmagał się z ogromnymi problemami finansowymi.

4. Żadna kariera nie trwa wiecznie.
Tak jak wspomniałem w poprzednim wpisie – warto posiadać wykształcenie/zawód w razie braku powodzenia kariery.

Leave a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.