Rozwiń swoją karierę

Rozwiń swoją karierę
28 sty 2021 / by a2pe in Music

Decyzja o zawodowej ścieżce kariery w show-biznesie na pewno nie jest łatwa. Dobrze zastanów się czy w ogóle zależy Ci na rozwoju w tym kierunku.
Na początku zadaj sobie kilka pytań.
1. Czy mam talent?
2. Czy na pewno chcę zrobić karierę w rozrywce? (częste podróże, mało snu, ograniczenie życia osobistego)
3. Czy jestem gotowy na ryzyko odrzucenia, hejt, spore wydatki i straty finansowe?
4. Czy mam w sobie dość wiary w siebie by osiągnąć sukces?

Czynniki sukcesu:
– Wiek artysty – Im młodszy tym ma więcej czasu na rozwój oraz będzie atrakcyjniejszy dla publiki. Nie blokuje to jednak szansy na zrobienie ogromnej kariery w wieku starszym np. Kękę.
Trzeba pamiętać, że taki człowiek miał już zawód w swoim życiu, a wielu młodych artystów podchodzi do sprawy w sposób nazbyt pewny, nie posiadając planu B.
Jako ciekawostka – Muniek Staszczyk jest polonistą, a Edyta Górniak uczyła się w technikum ogrodniczo-pszczelarskim.
Na pewno warto rozwijać swoją karierę, równolegle zdobywając jakiś zawód, na wszelki wypadek.

– Wizerunek artysty pasujący do jego muzyki. Zanim jeszcze zaczniesz nagrania w profesjonalnym studio oraz zrealizujesz pierwszy teledysk, zastanów się jak pokazać się w sposób oryginalny, wyróżniający na tle innych w branży.

– Wiedza i praktyka muzyczna. Na pewno jest to czynnik, który pozwoli dodać Ci oryginalności. Jeśli jesteś wokalistą, zapisz się na zajęcia z emisji głosu, spróbuj także okiełznać jakiś instrument np. gitarę czy klawiaturę.

– Wiedza na temat tego jak działa branża, jak wyglądają nagrania, promocja, koncerty itd. Byś nie błądził jak dziecko we mgle szukaj wszelakich informacji, które mogą Ci ułatwić poruszanie się w tej branży. Szczególnie pomocne mogą okazać się wywiady, spotkania z artystami gdzie bezpośrednio możesz zapytać o poradę.

Leave a comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.